Production system - BOM

سیستم تولید – BOM

– امکان معرفی N استاندارد مصرف (فرمول تولید) برای هر کالا

– امکان تعریف سایز تولید برای هر محصول (منظور از سایز تولید این است که علاوه بر اینکه می‌توان برای یک واحد محصول، فرمول تولید معرفی کرد، برای تعداد مشخصی از یک محصول نیز می‌توان فرمول تولید تعریف نمود)

– امکان انتخاب مواد از انبارهای مختلف

– امکان معرفی نرخ جذب دستمزد و سربار در فرمول تولید

– امکان کپی کردن فرمول تولید جهت استفاده برای کالای دیگر

– امکان استفاده از سری ساخت مشخص از هر کالا در فرمول تولید

– امکان ثبت تولید طبق استاندارد مصرف (فرمول تولید)

– تغییر در موجودی مواد و محصول در انبارها و کاردکس‌های نرم‌افزار بصورت خودکار

– امکان مشخص کردن میزان ضایعات عادی مواد هنگام ثبت تولید

– امکان مشخص کردن سری ساخت برای هر مرحله از تولید و محصول نهایی

– امکان مشخص کردن مرکز هزینه در هر مرحله از تولید و محصول نهایی

– صدور سند حسابداری تولید بصورت خودکار، همزمان با ثبت تولید

– امکان مشاهده سند حسابداری تولید از روی فرم تولید

– امکان کپی کردن تولید انجام شده جهت استفاده برای محصول دیگر

– امکان ثبت تولید همزمان با مصرف (زمانیکه فرمول تولید محصولی در دسترس نیست، مواد اولیه بصورت یکجا به خط تولید ارسال می شود و محصول تولید شده نیز بعد از تولید شمارش می‌گردد. در این زمان میزان مواد مصرفی و محصول تولید شده بصورت یکجا در فرم تولید همزمان با مصرف وارد و ثبت می‌شود)

– امکان ثبت مصرف مستقل از تولید (زمانیکه بصورت دقیق مشخص نیست موادی که به خط تولید می‌فرستیم برای تولید چه محصول یا محصولاتی است، از فرم ثبت مصرف مستقل از تولید استفاده می‌کنیم. با ثبت این فرم، یک حواله مصرف در انبارها و کاردکس‌های نرم‌افزار بصورت خودکار ثبت می‌شود)

– امکان ثبت تولید مستقل از مصرف (زمانیکه بصورت همزمان چندین محصول تولید می‌شود و مواد مصرفی هر محصول را نمی‌توان مشخص نمود، از فرم تولید مستقل از مصرف استفاده می شود.  با ثبت این فرم، یک رسید تولید در انبارها و کاردکس‌های نرم‌افزار بصورت خودکار ثبت می‌شود. همچنین سند حسابداری تولید نیز بصورت خودکار ثبت می‌شود)

– امکان ثبت برگشت از مصرف تولید (زمانیکه مقداری از مواد اولیه از خط تولید به انبار برگشت داده می‌شود، از طریق این فرم آن را ثبت می‌نماییم)

– گزارش مصرف

– گزارش تولید

– گزارش تولید طبق استاندارد مصرف

– گزارش تولید همزمان با مصرف

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

سیستم تولید (BOM)

در نرم افزار حسابداری خبره با استفاده از سیستم تولید (BOM)، می توان امور مربوط به مصرف مواد اولیه و تولید محصول را از طریق سیستم تولید (BOM) انجام داد.

سیستم تولید (BOM)

سیستم تولید – BOM

با استفاده از فرم “معرفی استاندارد مصرف” امکان تعریف بینهایت فرمول تولید برای یک کالا وجود دارد. این قابلیت در نرم افزار حسابداری خبره وجود دارد که علاوه بر اینکه امکان معرفی فرمول تولید برای یک واحد محصول وجود دارد، این امکان نیز میسر است که برای تعداد مشخصی از محصول، فرمول تولید تعریف کرد. به عنوان مثال می توان برای تولید ۱۰٫۰۰۰ عدد قرص، یک فرمول تولید تعریف نمود.

سیستم تولید (BOM)

معرفی استاندارد مصرف

با استفاده از فرم “تولید طبق استاندارد مصرف” سیستم بصورت کاملا خودکار اقدام به مصرف مواد و تولید محصول می نماید. در این فرم با انتخاب محصول مورد نظر و تعداد آن و فرمول تولید آن محصول، سیستم میزان مواد اولیه مصرفی برای آن تعداد از محصول را محاسبه و از انبار کسر می کند. همچنین مقدار محصول تولید شده را به انبار محصول اضافه می کند. با استفاده از این فرم می توان برای هر بار از تولید، سری ساخت منحصربفردی اختصاص داد.

سیستم تولید (BOM)

تولید طبق استاندارد مصرف

فرم “تولید همزمان با مصرف” زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که میزان دقیق مواد اولیه مورد نیاز برای تولید یک واحد محصول در دسترس نیست. به اینصورت که مقدار عمده ای از مواد اولیه را در سطح تولید قرار می دهند و شروع به تولید می کنند. بعد از اینکه تولید به پایان رسید مقدار مواد اولیه مصرف شده و مقدار محصول تولید شده را در فرم “تولید همزمان با مصرف” ثبت می نماییم. در این حالت بصورت همزمان، یک حواله مصرف و یک رسید تولید در سیستم ثبت می شود.

سیستم تولید (BOM)

تولید همزمان با مصرف

فرم “مصرف مستقل از تولید” زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که دقیقا مشخص نباشد که مواد مصرفی که به خط تولید فرستاده می شود برای تولید کدامین محصول یا محصولات مورد استفاده قرار خواهند گرفت. در این حالت سیستم فقط اقدام به صدور حواله مصرف مواد می کند.

سیستم تولید (BOM)

مصرف مستقل از تولید

فرم “تولید مستقل از مصرف” زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که دقیقا مشخص نباشد که برای تولید یک محصول چه مقدار مواد اولیه مصرف شده است. بنابراین فقط محصول تولید شده به همراه مقدار آنرا در این فرم ثبت می نماییم که متعاقب آن یک رسید تولید در سیستم ثبت می شود.

سیستم تولید (BOM)

تولید مستقل از مصرف

در صورتیکه مقداری از مواد ارسالی به خط تولید مورد استفاده قرار نگرفته و به انبار برگشت داده شود، از فرم “برگشت از مصرف” استفاده می کنیم.

سیستم تولید (BOM)

 

Proteggi te stesso e la tua famiglia con cautela quando acquisti medicinali online https://disfunzioneerettile.org/levitra.html

Ma tieni presente che l’efficacia dei farmaci differirà da persona a persona
https://disfunzioneerettile.org/cialis-generico.html

Mai stato sei tentato di acquistare i tuoi farmaci da una farmacia straniera o da un altro servizio web? I pazienti sono alla ricerca di servizi affidabili, che offrano un vero affare a un prezzo abbordabile
https://disfunzioneerettile.org/viagra-generico.html
Medicinali, come questo, certo, stanno andando per migliorare la tua vita

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>