accounting-1200x518

تنظیم صورتهای مالی

تنظیم صورتهای مالی و بستن حساب ها به چه صورتی انجام می شود ؟

برای محاسبه ی سود خالص در یک دوره ی مالی می بایست تمام هزینه ها از میزان فروش خالص کسر گردد و لازم به ذکر است که هزینه ها به هزینه ی حاصل از فروش کالا بعلاوه ی هزینه های عملیاتی می باشد .

و اما هزینه های عملیاتی چیست ؟

هزینه هایی که جهت اداره ی یک شرکت ، سازمان ، اداره مورد استفاده قرار می گیرد هزینه ی عملیاتی در تنظیم صورتهای مالی گفته می شود . و حال این پرسش مطرح می گردد که در تنظیم صورتهای مالی هدف صورتهای مالی چیست ؟ صورت مالی اطلاعات مختصر شده و طبقه بندی شده درباره ی وضعیت مالی شرکت مورد نظر ، که در نهایت برای استفاده کنندگان از صورتهای مالی برای تصمیمات اقتصادی بسیار مفید واقع می گردند .تنظیم صورتهای مالی و گزارشات حاصله از آن تنها برای استفاده کنندگان از صورتهای مالی مفید نمی باشد بلکه برای سرمایه گذاران نیز تنظیم صورتهای مالی مفید است . بنابر آنچه گفته شد دف اصلی در این گونه گزارشات مالی بررسی میزان اعتبار دهی و سرمایه گذاری لازم در آن حیطه می باشد . تصمیم گیری در حیطه ی اقتصادی برای سرمایه گذاران در مورد صورتهای مالی بسیار الزامی می باشد زیرا تنظیم صورتهای مالی معیار و ملاکی است جهت ارزیابی توان واحد تجاری در زمینه ی ایجاد نقدینگی پس از سرمایه گذاری مورد نظر.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>